Bez pożegnania” to najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej (https://www.taniaksiazka.pl/bez-pozegnania-agnieszka-lingas-loniewska-p-1354897.html). Autorka słusznie nazywana jest dilerką emocji. Jej proza jest dowodem na to, że w pełni zasłużyła na to miano. Tym razem także nie zawodzi i dostarcza swoim czytelnikom poruszającą powieść o losach żołnierzy z PTSD. Książka zdobędzie niejedno serce. Jednocześnie ”Bez pożegnania” jest kontynuacją bestsellerowego tytułu ”Bez przebaczenia”. Odbiorcy rozpoczynający przygodę z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej mogą sięgnąć i po ten tytuł. Dilerka emocji opisuje trudną codzienność ludzi, którzy próbują żyć z wojenną traumą. Czy miłość ich rodzin jest w stanie dać nadzieję i uleczyć powracający lęk?

Sny Jacka Kralla

Główny bohater ”Bez pożegnania”, Jacek Krall, śni koszmary. Zamiast marzeń sennych do mężczyzny powracają najgorsze obrazy dni spędzonych na wojnie. Ze wszystkich sił stara się stracić świadomość, zanim przerażające sceny znów do niego wrócą.

Przeprowadzka do Orzysza

Mężczyzna w końcu trafia do Orzysza, gdzie opiekę nad nim ma sprawować pułkownik Piotr Sadowski. Napięta do granic możliwości psychika Kralla jest już jednak wówczas na granicy wytrzymałości. Wydaje się, że dla pogrążonego w bolesnych wspomnieniach wojskowego nie ma już ratunku. Do tej pory nikt nie potrafił udzielić mu pomocy, a wyrzuty sumienia nie dają o sobie zapomnieć. Misja Kralla zakończyła się niepowodzeniem, czego wynikiem jest PTSD, czyli zespół stresu pourazowego. W końcu jednak zwraca się o pomoc, która jest dla niego ostatnią szansą na powrót do normalnego życia.

Terapeutka

Weronika Szuwarska jest doświadczonym psychologiem. Sama jednak także skrywa bolesne doświadczenia w zakamarkach swojej pamięci. Jednym z jej pacjentów jest Jacek Krall. Terapeutka nie pozostaje obojętna na urok przystojnego, owładniętego demonami przeszłości żołnierza. Do tej pory kobieta zatracała się w pracy, aby zapomnieć o dawnej, niewyobrażalnej stracie, jaką sama poniosła. Kiedy tylko spotyka Kralla, wie, że te sesje terapeutyczne w niczym nie będą przypominać tych realizowanych z jej poprzednimi pacjentami. Tych dwoje zaczyna spotykać się coraz częściej, a terapia przeradza się w życiowe wyzwanie. Być może najważniejsze, jakiemu przyjdzie im sprostać.

Problemy pułkownika


Życie Piotra Sadowskiego także nie przebiega bez zmartwień. Razem z żoną Pauliną on także stara się uporządkować przeszłe sprawy. Jeden z nieprzyjaciół Sadowskiego ma wkrótce zostać uwolniony. Wróg może poważnie zagrażać ich bezpieczeństwu. Losy Kralla, Szuwarskiej i małżeństwa Sadowskich zaczynają się nieuchronnie splatać.

Czy miłość pozwoli przetrwać im ten trudny czas?

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com